V našem řemeslném ateliéru a grafickém studiu se zaměřujeme na vytváření excluzivnějších tiskovin. Využíváme k tomu práci s grafickými papíry, jejich unikátní struktury i barevnosti, přidáváme klasické zušlechťující techniky jako je slepotisk, horká fóliováči reliéfní ražba, kašírování, ořízka.
Vše realizujeme sami tak, aby výsledek stál za to.

Slepotisk

Klasický slepotisk je reliéf vystupující nad povrch papíru. Vzniká tlakem mezi pozitivní a negativní raznicí. Viditelný je z obou stran papíru. Na straně, na které se slepotiskem prezentujete vystupuje nahoru. Na opačné straně je vtlačený dovnitř a stranově převrácený. Štoček, který se na jeho výrobu používá nelze použít na fóliovou ražbu.

Vtlačený slepotisk. U silnějších nebo vrstvených papírů můžeme naopak relief vtlačit do hmoty papíru. Bývá o něco méně výrazný než relief vystupující, záleží ale především na síle papíru a také na tom, jestli může být vidět i z opačné strany papíru nebo je to nežádoucí.

Slepotisk se využívá především jako ozdobný prvek pro luxusnější a prémiové tiskoviny. Možnosti jeho využití jako elegantního designového elementu jsou bohaté.

Slepotisk je možné kombinovat s ražbou fólií, vytváří potom efektní 3D reliéf ve zlaté, stříbrné nebo jiné metalické barvě.

 K realizaci slepotisku je třeba jako jednorázový náklad vyrobit štoček. Ten potom zůstává na další použití.

 

 

Podívejte se na ukázky možností

Vizitky Speedlo a Enigoo

Jednoduchý, čistý  design postavený na barevných grafických papírech a výrazném slepotisku firemního loga

Ukázka prezentace slepotiskem na krémovém grafickém papíru.

Související
technologie

Co vám ještě můžeme nabídnout

  • Kašírování
    je slepení papírů v ploše. Využít se dá pro navýšení gramáže totožných papírů, když se papír v tak vysoké gramáži nevyskytuje. Bohatší využití ale nabízí kombinace papírů odlišných. Lišit se můžou barevností, strukturou, ale i gramáží.
  • Ořízka je barvení hran papíru. Využití je smysluplné zejména u papírů silnějších. Je možné použít metalickou barvy  zlatou, stříbrnou, měděnou, bronzovou nebo mít hrany barevné.