V našem řemeslném ateliéru a grafickém studiu se zaměřujeme na vytváření excluzivnějších tiskovin. Využíváme k tomu práci s grafickými papíry, jejich unikátní struktury i barevnosti, přidáváme klasické zušlechťující techniky jako je slepotisk, horká fóliováči reliéfní ražba, kašírování, ořízka.
Vše realizujeme sami tak, aby výsledek stál za to.

Horká ražba fólií

Zlaté, stříbrné, měděné, barevné metalické fólie vytvoří efektní designový prvek pro perfektní vzhled vašich tiskovin. Na vhodném papíru ale vynikne také transparentní fólie nebo můžete zkombinovat horkou ražbu se slepotiskem. 

Všechny fólie kromě transparentní jsou 100% krycí a metalické mají dokonalý kovový vzhled

Horkou fóliovou ražbu je možné využít na široké spektrum papírů. Razit je možné jak na povrchy hladké, tak i na ty s méně, i více výraznou texturou.

S drobnými omezeními je možná ražba jednostranná i oboustranná.

Razíme na papír, kůži, plasty, flockové materiály, koženku.

Fóliová ražba v kombinaci se slepotiskem vytvoří metalický prostorový reliéf. Je třeba při tom vzít v úvahu, že slepotisk vzniká tvarováním papíru tlakem a je tedy vždy viditelný zároveň ze zadní strany. Tomu je třeba přizpůsobit grafický návrh nebo zvolit jinou technologii.

Tipy
Potřebujete razit na tmavém nebo černém papíru stříbrnou či zlatou drobné písmo? Zkuste matnou fólii. Při zachování kovového vzhledu, je výrazně čitelnější.

Chtěli byste vizitky se slepotiskem nebo metalickým reliéfem, ale nevyhovuje vám vytvarování papíru ze zadní strany? Využijte možnosti kašírování (slepení v ploše) s dalším papírem. U papírů se dá kombinovat barevnost, struktura i gramáž a vznikne vám tak zajímavá, silnější vizitka s rovnou zadní stranou bez narušení.

Pro realizaci horké ražby je třeba vyrobit štoček, který potom zůstává na další použití.

 

Podívejte se na ukázky možností

Vizitky MAISON & TULIPES

Výrobně poměrně komplikované vizitky jsme vizuálně navrhli na základě specifik černé a bílé pruhy, zlatá ražba, slepotisk. A jak jsou tedy poskládané. Základem přední strany je papír Plike Black, následuje bílý digitální tisk, zlatá ražba rámečku a nakonec černá ražba loga. Na zadní stranu je použit papír Keaykolour PURE WHITE, černý tisk s kontaktními údaji a slepotisk grafického prvku loga. Oba papíry jsou kašírovány na sebe (lepeny v ploše). Výsledkem je luxusní, silná (630 gr.) vizitka.

Vizitky Samsidigital

Nepříliš častá ražba stříbrnou difrakční fólií s jejími typickými duhovými odlesky. Nepřekvapivě na černém papíru na kterém samozřejmě nejlépe vynikne. V tomto případě je to Plike od Antalisu s jeho nádherně sametovým povrchem. Zadní textová strana je řešena bílým digitálním tiskem.

Co ještě můžeme nabídnout